Kérdésed van? Hívj minket!
+3630/088-8668
+3630/435-8939

Magyarország bővelkedik lenyűgöző tájakban, történelmi emlékekben és pezsgő városokban. Azonban ezen túlmutató kincseket is rejt: szent helyeket, amelyek évszázadok óta vonzzák a zarándokokat és a spirituális utazókat. Cikkünkben öt ilyen helyet mutatunk be, melyek mindegyike egyedülálló energiával és történelemmel bír.

Dobogókő: A Pilis hegység tetején fekvő Dobogókő a magyarországi druidák ősi szent helye volt. A hegytetőn található kőoszlopok, a “kőemberek” misztikus hangulatot árasztanak. A legenda szerint a naplementében tündérek táncolnak a kövek között. Az ősi tudás szerint Dobogókőn futnak össze a pozitív földsugárzások úgynevezett Szent György-vonalak, melyek energetikai hálóként ölelik körül a Földet. Ezek energiarendszerek, egyfajta rezgések. Ahol a vonalak metszik egymást, azok az akupunkturális pontok, hasonlóan az emberi test akupunkturális pontjaihoz. A Föld szívcsakrájának közvetlen közelében minden ember gyógyul, feltöltődik, és közelebb kerül a felsőbb erőkhöz.

 

 

Rám-hegy – Ferenczy-szikla: A szintén Pilisi hegység részét képező Rám-hegy tetején található Ferenczy-szikla, egy különleges energiájú kőzet. Úgy tartják, itt van a Föld szívcsakrájának központja. A szikla oldalában egy barlangot is találunk, melynek falába ősi szimbólumokat véstek. A hely energiája a spiritualitásról, az önismeretről és a belső utazásról szól. Az ideérkező turistákat azonnal megszállja valami különös nyugalom, még azokat is, akik pedig semmit sem hallottak a hely szelleméről, gyógyító erejéről.

 

 

Bükkszentkereszt – Boldogasszony köve: A Bükki Nemzeti Parkban található Boldogasszony köve egy hatalmas, kúp alakú szikla, melynek tetején egy Mária-szobor áll. A legenda szerint valaha Bükkszentkereszten járt Szűz Mária. Útja a falucska melletti erdőn vitt keresztül, és amikor elfáradt, leült egy kőre pihenni. Azt a helyet a falubeliek csak Boldogasszony kövének nevezik, szent és egyben gyógyító helynek tekintették. Aki ott megpihen, hamarosan felgyógyul a betegségéből. Vannak emberek, akik úgy érzik, hogy a köveknél elzsibbad a kezük és a lábuk.

 

 

Attila-domb: A legenda szerint Tápiószentmárton legmagasabb pontján, a tengerszint felett 116 méterre lévő dombon állt a hun király, Attila az „Isten ostora” fapalotája. A domb tetején egy hatalmas tölgyfa áll, melyet a hunok szent fájának tartják. A hely energiája az erőről, a bátorságról és a vezetői képességekről szól. A dombon és környékén tapasztalható sugárzás segít helyreállítani és megőrizni a testi, lelki egyensúlyt. Az egész szervezetben harmonizálja az energia áramlását, tehát nem csupán egy szervre hat, hanem az egész szervezetre. Az alapvető működést segíti, öngyógyító folyamatokat indít be.

 

 

Szentbékkálla – Káli kőtenger: A Balaton-felvidéken fekvő Káli kőtenger egy bazalttufa bányászat nyomán keletkezett egyedülálló táj. A hatalmas kőtömbök között kanyargó ösvények misztikus hangulatot árasztanak. Régi történetek szerint itt az év különböző szakában más és más csillagenergiák koncentrálódnak és nem csupán az egyedülálló évi kétezer napsütéses órának köszönhető a hely különleges, gyógyító atmoszférája, hanem annak az erős alkimista energiának is, amely szétáramlik a területen. A hely energiája a teremtésről, a káoszból fakadó rendről és a belső átalakulásról szól.

 

 

Magyarország szent helyei felejthetetlen élményt nyújtanak a spirituális utazók számára. A fenti úticélok csupán néhány példa a hazánkban fellelhető kincsekre. Viselkedjünk tisztelettel a hely szellemiségével és a természettel szemben. Kapcsoljuk ki a mobiltelefonunkat, és hagyjuk, hogy a csend és a béke beburkoljon minket. Szánjunk időt a meditációra, a befelé fordulásra. Nyitott szívvel és lélekkel fedezzük fel ezeket a helyeket, és merüljünk el a spiritualitás és a belső béke világában.

Indruch Beáta

 

Képek: Google

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük