Kérdésed van? Hívj minket!
+3630/088-8668
+3630/435-8939

Ismét elérkeztünk egy sorozat lezárásához. Az előzőekben átvettük a karmát, és annak minden lehetséges aspektusát. Foglalkoztunk az érzelmi életre tett hatásával, a karmikus kapcsolatok eredetével és gyakorlati megélésével. Különbséget tettünk a lélektárs-, ikerláng- és a szakrális szerelem között, megtanultuk hogyan tudjuk ezeket használni és megélni vagy épp lezárni. Ha mindezek tisztázódtak, megtaláltuk a helyét és megtanultuk kezelni, ha tudjuk a kapott információt hasznosítani, akkor lássuk, hogy önmagát a karmát hogyan lehet feloldani! Hogyan lehet nem csak az egyes szegmensekben rendet tenni, hanem mint egész, mint egység feloldani a blokkokat, kiterjeszteni teljes valónkra ezek áldásos hatását. Észre fogod venni, hogy amint elkezdesz tudatosabban élni, nagyobb hangsúlyt és figyelmet fordítasz a karmikus eredetű feladataidra, sokkal boldogabb, kiegyensúlyozottabb életed lehet, könnyebben tudsz haladni azon a spirituális úton, ami elhozott ide is 🙂 Kívánom, hogy utazásod vezessen sikerre, találd meg Önmagad és azokat, akik mellett kiteljesedhetsz!

Ismétlés a tudás atyja: Mi a karma? Értsd meg az életed karmikus útját!

A karma cselekvéseink és azok következménye. Azt jelenti, hogy múltbeli cselekedeteink és gondolataink következményei szerint születünk le. Igen, a cselekvés a gondolatokat is magában foglalja. Minden életnek oka van, és amit most teszünk, annak a jövőben lesz következménye. Tehát a „Nagy Képet” kell látnunk ahhoz, hogy megértsük jelenlegi életünket. Van oka annak, hogy bizonyos dolgok úgy történnek ahogy, és van mód arra, hogy kitörjünk belőle, enyhítsük azt.

Jelenlegi életed valaminek a következménye, és bármit választasz vagy teszel, az a jövőben valamilyen következményt hoz. Ez az élet új lehetőséget ad arra, hogy más választást hozzunk ugyanazokhoz a gondolatokhoz és hasonló körülményekhez, amiket már korábban is átéltünk. Ahogy azt korábban is láthattad, az ismétlődő karmikus minták addig lesznek jelen, ameddig az adott leckét meg nem tanulod. Most, a jobb jövő érdekében a helyes irányba léphetsz.

A Bhagavad-gíta* azt mondja, hogy semmit sem vesztegetsz el abból, amit tettél, tanultál vagy átéltél. Ez az életek láncolata, és te lassan javítod az életed. A karma megjavításához meg kell értened, hogy ez a személyiség, ez az élet nem igazán a teljes kép. Meg kell tanulnod látni a lelked életének nagy képét. Ez a lelked története. A karmának sok aspektusa van. Ha azt hiszed, hogy a karma valami olyan, ami veled történik, és hogy van jó és rossz karma, az nem helyes gondolkodás. Nincs jó karma, nincs rossz karma. Ez csak a tudás összegyűjtésének és a tudatlanság csökkentésének utazása. Az életed utazása, a tudás felhalmozása és a tudatlanság csökkentése. A karma a vágyból ered, a vágy pedig a tudatlanságból származik, vagyis abból, hogy nem tudod ki vagy, ezért csak kivetítesz egy elképzelést magadról. Meg kell értened, hogy már eleve minden vagy, teljes és egész, te vagy a halhatatlan Önvaló! Emlékezz az Önvalóra! Tudd, hogy senki sem árthat neked! Senki sem érinthet meg. Ez csak a kozmikus játék. Valójában érintetlen és sértetlen vagy.

Az élet útja a tisztulás utazása számodra, hogy megértsd ezt az Igazságot. Azt hiszed, hogy korlátozott önvaló vagy, ezért rengeteg vágyad van, ami folyamatosan új karmát fog teremteni. És tovább fejlődsz a karma körforgásában, amit a születés és a halál örökös körforgásának nevezünk. A karma orvoslásának legfontosabb eleme a Karma Jóga* szemlélet. Nem más emberekről szól. Amikor Karma Jógát végzel, nem az a fontos, hogy szolgálatot tegyél másoknak. Természetesen szolgálatkész és szeretetteljes magatartással kell rendelkezned, de valójában a saját karmádat dolgozod le, saját magadért csinálod. Ez a legegyszerűbb módja annak, hogy a karmát dharma-vá* alakítsd. A karma az, ami megköt téged a múltbeli gondolkodási hajlamaid miatt, a dharma pedig az, ami felszabadít téged azzal, hogy helyesen gondolkodsz a kötelességeidről és arról, hogy mit kell tenned ebben az életben.

Három iránymutatás a karma gyógyításához: a teljesség helyreállítása

Tudatosan törődj jelenlegi feladataiddal!

Mindenkinek van egyedi életfeladata. Tudatosan tedd meg a lehető legjobbat a kötelességeid teljesítéséért, ne a tudatalatti tetszéseit és ellenszenveit kövesd! Gyakorold a tudatos választást, és alakítsd a karmát dharma-vá!

Légy pártatlan és megfigyelő!

Érvényesítsd halhatatlan Énedet: ez azt jelenti, hogy a cselekvés során, az élet harcterén, amikor a karma lefelé húz és nehéz a helyzet, tartsd a fejed a víz felett, és ne veszítsd szem elől az önmegvalósítás célját, a beteljesülést! Folyamatosan emlékeztesd magad: “Én vagyok a szatcitananda*, és valójában fejlődőm.”

Fogadd el az összes próbát és kihívást az életben, mint átmenetit!

A karmával kapcsolatban szembe kell néznünk a dolgokkal, nem elfutni előle! Ha így teszel, a karma gyorsabban elhalad majd, és nem okoz olyan mértékű kárt, szenvedést és lenyomatot az elmédben.

A 12 karmikus terület és a gyógyulás módjai

Ezek a karmikus területek a védikus asztrológia keretéből származnak, amely a karma tudománya. Természetesen ez csak egy iránymutatás, hiszen számos módja és forgatókönyve van annak, ahogyan a karma lejátszódhat.

  1. A tested és önmagad kapcsolata

A test olyan, mint egy csatatér, ahol a karma játszódik. Férfiként vagy nőként születtél, magas vagy alacsony, fekete vagy fehér, szép vagy fogyatékkal élő, sok pránával* vagy veleszületetten gyenge, bármi is legyen, ez a karma beállításának része. A test korlátozott, és nem tud mindent megtenni, amit szeretnél, végigmegy a növekedés és az öregedés folyamatán. A test egy eszköz, és a születésed célját szolgálja.

Gyógyulás: Fogadd el a tested, és úgy tekints rá, mint egy értékes járműre, amely segíti megvalósítani a célodat, a dharmádat! Tiszteld a tested, és ne csonkítsd meg! Nem vagy a tested, de gondoskodnod kell róla. Próbáld meg növelni a testben a pránát, és őrizd meg a hosszú, tartalmas életért. Próbáld meg nem túlgondozni a tested, nem túlzottan azonosulni vele, nem rossz célra használni. A testeddel együtt olyan cselekvési szerveid vannak, amelyek funkciója a kiválasztás, a szaporodás, a mozgás, a tapintás, a beszéd. Használd helyesen a cselekvési szerveket és az érzékszerveket, az érzékeket, törekedj a túlhajszolás elkerülésére.

  1. A származási családod, a rokonaid, a pénzügyi forrásaid, a szád és a szavaid

A családi környezet támogató lehet, de meg is foszthat ettől. Az étkezési szokásaid támogatóak lehetnek az életviteledre nézve, de problémákat is okozhatnak. A beszéded támogathat téged, vagy semleges lehet. Lehet, hogy anyagi nehézségekkel küzdesz, ami gátolja az életviteled, vagy akár pazarolhatod is a pénzt.

Gyógyulás: Tápláld a gyógyító hangot: kapcsolódj a hangodhoz és a lelkedhez, és fejezd ki magad, énekelj. Gyógyítsd magad és másokat szavakkal, anélkül, hogy feszültséget keltenél a kapcsolatokban. Tiszteld a tested, és ne árts neki! Táplálkozz egészségesen és tudatosan. Használd a pénzügyi erőforrásaidat gyógyító célokra! Legyél hálás a kapott támogatásért! Akkor is nyújts támogatást másoknak, ha te magad nem kaptál segítséget. Adakozz, hogy a pénz karma ne legyen többé kritérium a szenvedésre, akár kapzsiság, szükségletesség, akár hiányérzet formájában. Szabadulj meg attól az elképzeléstől, hogy a pénz az életed célja! Ne pazarold a pénzt érzéki örömök hajszolására. Tanulj meg helyesen gondolkodni róla, hogy megoldd a karmádat!

  1. Kommunikációs készségek, az önérvényesítés, az önkifejezés módja, a gyermekekkel való kapcsolatok

Ez a magadon és a származási családon túlra való kiterjedésről szól. Egyeseknek kommunikációs és kifejezési problémái vannak, míg mások rendkívüli kommunikációs készségekkel rendelkeznek, élvezettel fejezik magukat és kommunikációjuk révén örömet okoznak másoknak. Kreativitásod, a magasabb elmédhez való kapcsolódás és kifejezés módja megvalósulhat gyermekeiden, leszármazottjaidon keresztül, vagy intellektuális és spirituális kifejezéseidben.

Gyógyulás: Fejleszd az együttérző kommunikáció képességét! Tanuld meg igazságosan kifejezni az igényeidet és meghallgatni másokat! Tanuld meg átadni magad Isten akaratának, és lásd a nagy képet az életedről és mások életéről, hogy megoldd a kommunikációs akadályokat! Segítsd az emberek kapcsolódását vagy hálózatépítését egy magasabb cél érdekében! Gondozd gyermekeidet Isten kreativitásának eszközeként, ne pedig a saját tulajdonodként! Lásd a szakralitást (szentet és istenit) mindenben magad körül!

  1. A lelked mélyén ott lakozik a békesség és a boldogságod

Mi tesz téged boldoggá? A kapcsolatod az édesanyáddal, az otthonod, a házad vagy a vagyontárgyaid? Ez a harmónia megbomolhat, szomorúságot, depressziót, dühöt, nyugtalanságot, szűkölködést, érzelmességet, elszigeteltséget, érzelmi nehézségeket és nehéz viszonyt okozhat az édesanyáddal.

Gyógyulás: gyakorold a szív nyitottságát, tanulj meg szeretni, törekedj a megelégedésre, nyisd meg a szíved és legyél szeretetteljes! A nehéz anyai kapcsolatra és ezzel saját érzelmeidre gyógyírként tekints a “szent Anya” iránti odaadással. Gyógyítsd meg szíved minden sebét, bocsáss meg, felejts és folytasd a szeretetet, valamint a békét önmagaddal és mindenkivel! Ez a kulcsa a karma felszabadulásának. Próbálj meg nem félni, áldozatnak vagy védekezőnek lenni, manipulálni az érzelmeket!

  1. Az intelligenciád használata a dharma követésére, a kreativitásod, a műveltséged

Az intelligenciád arra szolgál, hogy megértsd az univerzum működését, hogy követhesd a dharma-d. Lehet, hogy karmikus okokból jó oktatásban, jó intellektusban és megkülönböztetésre való képességben részesültél, ami múltbeli érdemekből származik. Lehet, hogy örökölsz akadályokat a tanulásban és a spirituális tanulmányokban, amelyek múltbeli negatívumokból (korábbi téves gondolatok, amelyek blokkolják a tudásodat) erednek.

Gyógyulás: ügyelj az útmutatásokra, az etika és a dharmikus viselkedés betartására. Fordíts elegendő időt a spirituális nevelésre, a szentírások tanulmányozására. Tisztítsd meg az értelmed mantrákkal.

  1. Saját gyengeségeid, adósságok, ellenségek vagy betegségek formájában jelentkező akadályok és azok leküzdésének módjai

Mivel gyengeségeink vannak, ezért magunknak teremtjük az akadályokat. Ezek az akadályok adósságokhoz, ellenségekhez vagy betegségekhez vezethetnek. Mindenkinek vannak gyengeségei, kisebb-nagyobb mértékben. Mindenkinek proaktívan kell kezelnie a gyengeségeit.

Gyógyulás: Erősítsd meg gyengeségeidet, hogy leküzdhesd az akadályokat! Például a jóga segítségével erősítheted az önfejlesztést, az önfegyelem és az önszentelés eléréséhez, ezáltal csökkentve a gyengeségek hatását. Tekints az akadályokra, konfliktusokra és betegségekre lehetőségekként az életmódod és negatív gondolkodásod felülvizsgálatára. Tanuld meg az egészség elveit, és élj a természet törvénye szerint. Tanulj meg önzetlenül dolgozni (karma jóga), adni a fogyasztás helyett, fegyelmezett lenni az élvezetek helyett. Tanuld meg meglátni saját magad másokban. Hagyj fel a kifogásokkal! Tanulj meg megbocsátani, és törekedj az egység víziójára. Fordítsd gyengeségedet erősséggé!

  1. Az öröm és kihívás a párkapcsolatban: üzleti és magánéleti szinten egyaránt

Az örömteli vagy problémás együttműködés a partnereddel, legyen szó akár üzletről, akár magánéletről, visszatükröződik a karmátokban. A visszautasítás, az elhagyás, a hűtlenség, a bizalmatlanság és az árulás mind-mind ennek a kapcsolatnak a karmikus megnyilvánulásai.

Gyógyulás: Lásd meg az Önvalót másokban, bánj velük úgy, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak. Törekedj az elkötelezettségre és felelősségvállalásra a szenvedély helyett.

  1. Karma a lélek mélyén rejtőző erőkkel és az asztrálvilággal

A karma itt nem az életedben, hanem a gondolataidban fog megnyilvánulni. A lelked működése szellemi betekintést, intuíciót és megvilágosodást hozhat, utat mutatva a felszabaduláshoz, a szenvedéstől való megszabaduláshoz. De elméd sötét erőinek áldozatává is válhatsz, amelyek szenvedést okoznának neked és másoknak is.

Gyógyulás: Tanulj meg felemelkedni a bölcsesség, bölcs emberekkel vagy jó emberekkel való társulás révén, hogy kiszabadulhass a saját lelkedből. Mondj le az okkult gyakorlatok, sötét társulások, asztrális síkok felfedezéséről.

  1. Szellemi vagy vallási tanítókkal való pozitív vagy negatív kapcsolatod következtében tapasztalt jó szerencséd, szerencsétlenség, áldás vagy annak hiánya

Milyen a vallásod és hited? Kapott jó dharma irányítás vagy negatív útmutatás? Jó kapcsolatod az apáddal vagy az életedben szereplő apafigurákkal?

Gyógyulás: A tanárok és a spirituális hagyományok tiszteletének ápolása, az alázat gyakorlása az Önmegvalósítás útján. Megkülönböztetés a tanárok vagy vezetők választásában. Tartózkodj az embereket vezető szereptől. Helyettesítsd a születési apáddal való negatív kapcsolatot az Isteni Atyával való pozitív kapcsolattal. Ápold a bizalmat, a hitet és a védettség biztonságérzetét, távolítsd el a kétségeket és a szorongást. Emlékezz arra, hogy az utak sokfélék, de az Igazság Egy, a nevek és formák sokfélék, de az Isten Egy.

  1. A munka és karrier körüli karma, a név és hírnév megszerzése vagy az elismerés hiánya, a társadalom jólétéhez való pozitív vagy negatív hozzájárulás

Ezek mind befolyásolják, hogy elégedettséget vagy boldogtalanságot érzel a munkáddal kapcsolatban, van-e céltudatod és küldetés tudatod, vagy elveszettnek érzed magad az életben, hiányzik a megvalósulás és az elismerés. Ha nem tudod, mi a hivatásod, ez még tovább fokozhatja a bizonytalanságot.

Gyógyulás: Az önzetlen cselekedeteken (karma jógán) keresztül megvalósított önzetlenség fejlesztése az értelmetlenség ellenszere. A birtoklási vágy, a mohóság hiánya, vagyis annak felismerése, hogy az anyagi javak nem az élet vége és célja, segít felfedezni a születésünk célját. A hírnév és a hatalom illúzió, ezért az ego levetkőzése segít ellensúlyozni ezt a karmát. Légy inkább a Felsőbb akarat eszközévé.

  1. Karmád a közösségeddel, a társadalmaddal, a környezeteddel, a barátaiddal, valamint az életedben elért nyereséggel és sikerekkel kapcsolatban

Előbbi felsorolt dolgok és kapcsolatok mind-mind összefüggenek. A környezeted elősegítheti a fejlődésedet, sikeredet és beteljesülésedet, de akadályozhatja is. Lehet, hogy kedvezőtlen környezettel és társadalommal találkozol, vagy éppen ellenkezőleg, a körülmények és kapcsolatok kedveznek neked.

Gyógyulás: Törekedj arra, hogy tiszteletreméltó tagja legyél a közösségnek, és törődj a környezettel (természettel, emberekkel, állatokkal), valamint a barátaiddal és kapcsolataiddal. Tiszteld az élet hálóját! Kerüld ki a társadalom, a környezet, az emberek és a barátok kihasználását. Kerüld az etikátlan viselkedést a pénzügyi siker elérését mások rovására.

  1. Karmád a veszteségekkel és szerencsétlen eseményekkel kapcsolatban

Olyan szenvedések története, amelyek anyagi veszteségekből vagy szeretteinktől való elszakadásból erednek. Az önmagunk elvesztésének története a függőségek, az élvezetek és a kiadások miatt. Az önbizalom hiánya vagy elvesztése, a siker és a beteljesülés hiánya vagy elvesztése.

Gyógyulás: A negatív irányú veszteségeket (függőség, élvezetek, kiadások) váltsd le pozitív irányú nyereségre (jótékonyság, önzetlenség) az alázat és jótékony cselekedetek aktív gyakorlásán keresztül. Önkéntes egovesztés önzetlenség és jótékonyság által, önkéntesség kórházakban, börtönökben vagy a magányosok, elnyomottak és hajléktalanok szolgálatán keresztül.

Hogyan javítsd a karmád?

Bár a karma szó szilárdan beépült a köznyelvbe, jelentőségét és értékét ritkán értik. A szanszkrit karma szó egyszerűen „cselekvést” jelent, de a szó olyan tettekre utal, amelyeknek következményei vannak. Önmagában ez nem idegen fogalom – valójában egy mindennapi gondolatot fejez ki, ha azt mondjuk, hogy a cselekedeteknek következményei vannak. De a karma indiai fogalma sokkal finomabb és mélyebb. Minden cselekvés eredményhez vezet, bármilyen kiszámíthatatlan is. Ezeket az eredményeket egyfajta kozmikus számítógép számítja ki, amely mindent kiegyensúlyoz a természetben. Cselekedeteinek következményei nem véletlenül jók vagy rosszak – evolúciós módon szerveződnek, hogy előre mozdítsak azt. A karma azért létezik, hogy megőrizze a múlt emlékét, hogy semmi se vesszen el, és sosem lehet véletlenszerű.

Ha ezeket az ötleteket összerakjuk, akkor olyan tant alkotnak, amely messze túlmutat azon, hogy „minden okkal történik”. Az ok az evolúció. Valójában ez az oka annak, hogy a karma doktrínája létrejött, és feltárja azt, hogy a mindennapi élet hullámvölgyei és a véletlenszerű reakciók ellenére mindenre, ami velünk történik, létezik egy nagyobb karmikus minta. Ez a minta sem titokzatos vagy misztikus. A karma működésében minden helyzetnek csak két eredménye van: vagy előre haladsz, vagy megtanulod a leckét, amit meg kell tanulnod a továbblépéshez. A karma nem olyan, mint a szerencséről vagy a sorsról alkotott elképzelésünk, amely véletlenszerűen lehet jó vagy rossz. A karmát az emberi tudatosság szűri át; azért létezik, hogy a tudatosság által magadba nézz, és megtanuld, hogyan haladj előre.

A nyugati pszichológia mindezeket a dolgokat felismeri, és az emberek keményen dolgoznak, hogy legyőzzék például az egészségtelen szokásokat. De a karma tana hozzátesz egy hiányzó elemet: az evolúciót. Ha például a hajlamokra gondolunk, a nyugati pszichológia nem tud magyarázatot adni a csodagyerekekre, akik rendkívüli adottságokkal születnek, mi pedig visszaesünk a genetikára, holott a hihetetlen zenei vagy matematikai képességek génje nem hiteles, és mindenesetre semmilyen hajlamot – tehetségre, szexuális irányultságra, jellemvonásokra, mint a türelem vagy a haraggal való rövid ideig tartó feszültség – soha nem magyaráztak meg távolról genetikailag. Fogadjuk el tehát, hogy te és én a tükörbe nézve egy csomó szokást, berögzült reakciókat, ismétlődő viselkedést és hajlamokat látunk, amelyek nyilvánvalóan léteznek, de eredete rejtélyessé tesz bennünket. Mindannyian mások és egyediek vagyunk, ez a mi karmikus csomagunk. Ha el tudod fogadni ezt az elképzelést, akkor felmerül a nyilvánvaló kérdés: hogyan győzzük le azokat a karmikus mintákat, amelyeket nem szeretünk, vagy amelyek ártanak nekünk és rontják az életünket?

A válasz a karma gyökerében rejlik: az evolúcióban. Ha tudatosan úgy döntesz, hogy kreatív, haladó, tudatos, érett és a holnap jobbá tételére képes döntéseket hozol, akkor megtaláltad a kulcsot karmád javításához, függetlenül attól, hogy a jó és a rossz milyen egyensúlyt tartalmaz. Meg kell tanulnod, hogyan avatkozz be a karmikus mintákba, ami teljesen lehetséges, mert a karmikus mintákban egy dolog közös: tudattalanok. A legkisebb ellenállás útját járjuk, és úgy döntünk, hogy úgy reagáljuk le a dolgokat, ahogy azok vannak. A döntő dolog az, hogy a hűségedet a személyes fejlődésed javára fordítsd. Ha ez az elképzelésed, a karma javításának eredménye egyre jelentősebbé válik. A tudatos élet a legjobb élet. A tudattalan élet a legjobb esetben karmikus ismétlődéshez, rosszabb esetben pedig előre nem látható katasztrófákhoz vezet. Ha egyszer megérted, hogy a karma közvetlenül, személyesen és minden nap vonatkozik az életedre, semmi sem kívánatosabb annál, mint hogy kioldódj. Csak ezen az úton lehetséges a szabadság boldogsága és a beteljesülés.

16 irányelv a karma feloldásához

  1. Elszakadás a karma játékaitól

Tanulj bölcsességet és bátorságot az „Itt és Most” -ban. Ne fuss el a csata elől, ne tégy úgy, mintha nem létezne, vagy ne nyomd el a problémát, helyette végezz önvizsgálatot. Figyeld meg a karma játékait, és találd meg Önmagad rajta keresztül, az élet csatáján keresztül. Lehet, hogy nem tudod azonnal megváltoztatni a karmát, de erőfeszítéseket tehetsz. Nem lesz hiábavaló.

  1. Fordítsd a karmát a Dharma felé

Légy független és önzetlen. Hogyan válsz le? Távolodj el és ne vedd magad túl komolyan, így enyhíted a karmádat. Határold el magad minden olyan elképzeléstől, hogy valamiben jó vagy rossz vagy, távolítsd el az elvárásokat önmagaddal és másokkal szemben. Emlékezz az Énre! Hagyd el a félelmeket. Tudd, hogy a valóságban érintetlen vagy, és sértetlen vagy! Légy béke és légy Szeretet! Minden más csak megtisztulás…

  1. Hozd egyensúlyba az elme tetszés- és ellenszenv-hajlamait

Alkalmazkodj, alkalmazkodj, alkalmazkodj! Csökkentsd a téves azonosításból eredő erős egoista hajlamokat!

  1. Tudatos döntések gyakorlása

Kerüld a tudatalatti impulzusok túlzott használatát! Maradj két lábbal a földön, és először reális magyarázatot keress mindenre, ami veled kapcsolatos!

  1. Gondoskodj a jelen kötelességedről

Fogadd el a teszteket és a kihívásokat! Tanulsz…. Tedd a saját kötelességeidet, és ne valaki másét!

  1. Mindig tartsd szemed az Önmegvalósítás célján

Folyamatosan halmozd fel az önismeretet és csökkentsd a tudatlanságot (a spirituális tudatlanság nem ismeri az Igazságot az Énről és a Valóságról).

  1. Plusz növelése, mínusz csökkentése (tudás növelése, tudatlanság csökkentése)

Nincs jó karma, nincs rossz karma. Ez csak a tudás felhalmozódása és a tudatlanság csökkentése az útja. Az élet plusz és mínusz sorozata: ha olyan dolgokat teszel, amelyek segítenek kijutni a tudatlanságból, azt „plusznak” nevezzük, és azokat a dolgokat, amelyek megismétlik a mintádat, „mínusznak”. Végül a plusz és mínusz egyensúlya megmutatja a fejlődésedet, és megszabadít a karmától.

  1. Az ima és az alázat gyakorlása

„Nem akarok semmit, ez a te akaratod. Nem az én akaratom. Minden tőlem telhetőt megteszek, felajánlom az eredményt.” Legyen imádságos hozzáállásod nap mint nap, lélegzetet lélegzet után, miközben a tőled telhető legjobbat teszed és teljesíted kötelességedet. Kerüld a büszkeséget és az elbizakodottságot. Ehelyett növeld a hitet!

  1. A karmának való átadás segít gyorsabban orvosolni

A karma akkor ér véget, amikor már nem veszed észre, és nincs többé szenvedés. Ha szenvedsz valamitől, tanulsz. Ha a szenvedés visszatér, de idővel enyhül is, az azt jelenti, hogy haladsz. Az Igaz Én boldogító és nem szenved.

  1. Légy türelmes, ez a karma fokozatos változása

A karma enyhítése azt jelenti, hogy finomítani fogod a dolgokról alkotott elképzeléseidet. Tehát a te gondolatod hozza létre a karmát, és ahhoz, hogy megszabadulj a karmától, másképp kell gondolkodnod vagy másként kell hozzáállnod az élethez, a dolgokhoz, önmagadhoz és másokhoz.

  1. Alakítsd ki azt a hozzáállást, hogy csak egy eszköz vagy, és ajánld fel tetteid eredményét, dicséretben vagy megrovásban, sikerben vagy kudarcban

Tartsd egyensúlyban az elméd! Gondold át: „Ez nem rólam szól, nem róluk. Nem arról van szó, hogy szeretem-e vagy sem; igazából semmi köze hozzá.” Felajánlod tetteid eredményét; ez azt jelenti, hogy felajánlod ezt a karmát, hogy tovább fejlődhess. Tedd meg a tőled telhető legjobbat, igyekezz, de tanulj meg elengedni. Tedd meg kötelességedet és tarts ki, ez is elmúlik.

  1. Ne hasonlítsd magad másokhoz

Minden karma egyedi, ne hasonlítsd magad másokhoz! Kerüld az irigységet, a féltékenységet, a megvetést, az ítélkezést és az együttérzés nélküli cselekedeteket vagy gondolatokat, amikor nem érted valakinek a karmáját. Kerüld el a hibáztatást és azt is, hogy az embereknek meg kell érteniük a küzdelmeidet! Ne ítélkezz felettük, ne ítéld el őket, és tudd, hogy a lehető legjobbat teszik saját karmájukkal összefüggésben.

  1. Kerüld a versengést, ambíciókat, vágyakat

Versenylázas világunkban, ahol mindenki kívülről keresi a választ, úgy gondoljuk, hogy boldogságunk az anyagi javakban és az érzéki kényelemben rejlik. Azt gondoljuk, hogy boldogságunknak valaki más rovására kell mennie, és versenyzünk egymással. Gondoskodunk arról, hogy a legjobb helyet kapjuk, a torta legjobb részét. Attól tartunk, hogy valaki más boldogsága a mi kárunkra megy. Nem szeretjük az embereket, akik boldogok, mert mi nem vagyunk azok. Hiszünk a külső sikerben, és nem a belső békében, mint sikerben. Ambícióink és vágyaink mindenféle irányba sodortak bennünket, és szenvedünk a vágyakat követő csalódásoktól és haragoktól.

  1. Ne csak a jövőddel törődj

Vigyázz kötelességedre a jelenben, és a jövőről is gondoskodni fognak: szóval, ne aggódj a jövő miatt. Ne tervezzen túl sokat. Légy a jelenben, és akkor a hosszú távú jövődről is gondoskodni fognak. Abban a pillanatban, amikor megszabadulsz karmikus csomódtól, „ragyogó jövő vár rád”. A Dharmikus élet boldogságot hoz.

  1. Értsd meg, hogy a karma végtelen, légy bölcs!

A boldogság keresése során sok hibát követtünk el, és végtelen karmát hoztunk létre. Minél magasabb szinten érted, hogy a karma végtelen, annál magasabb a bölcsességed. A karma végtelen, a születések és a halálok körforgása pedig nehezen szakad meg. Sok életen át mentünk a tudatlanságban, így az elménkben mélyek a lenyomatok, aminek következtében az átélt szenvedés heves lehet.

  1. Fordulj befelé: a boldogság belül van

A jógik azt állítják, hogy a boldogság megtalálásához először a lelki békét kell elérnünk. Ez azt jelenti, hogy végül fel kell ismernünk, hogy a vágyaknak nincs vége, hogy a vágyott tárgyak valójában saját illúzióink külső kivetülései. Végül megtanulunk magunkban fordulni, elkerülni a szeretetet és a gyűlöletet, a fel és le, a vonzás és taszítás kettős hajlamát, és mindig valami felé futni vagy valami elől menekülni. Ekkor jön be életünkbe a jóga és a meditáció, és megérezzük a béke ízét, és végre megértjük, hogy az belülről fakad. Ekkor tudatosan úgy döntünk, hogy erőfeszítéseket teszünk: nyugodtak leszünk és belülre koncentrálunk.

*Bhagavad-gíta: Bhagavad: magasztos, isteni; gíta: dal, szózat. A Bhagavad-gíta, magyarul “A Magasztos Szózata”, a hinduizmus egyik legfontosabb szentírása. A Mahábhárata eposz hatodik könyvének (Bhisma-parva) 25-42. fejezeteit foglalja magába. A mű egy párbeszéd, amely Ardzsuna herceg és Krisna isten között zajlik a Kuruksétra csatatéren.
*Karma jóga: a “cselekvés jógája”, a jóga négy fő ágának egyike, mely a Bhagavad Gítá tanításain alapul. A szó jelentése “cselekvés”, “tevékenység”, és a karma jógában a hangsúly az önzetlen, vágyaktól mentes cselekvésen van.
*Dharma: A dharma az univerzum alapvető törvényeire utal, amelyek a rendet és a harmóniát fenntartják. Ez magában foglalja a fizikai törvényeket, a természeti törvényeket és az erkölcsi törvényeket is.
*Szatcitananda: szanszkrit szó, amelynek jelentése “létezés, tudatosság, boldogság”. Ez a három fogalom a hindu filozófiában a Brahman, azaz a végső valóság leírására szolgál. Sat (létezés): A Brahman örökkévaló és változatlan. Nem jön létre és nem múlik el, és nem függ semmilyen más dologtól. Cit (tudatosság): A Brahman tudatos. Öntudatos és mindentudó. Ananda (boldogság): A Brahman boldogság. Teljes és tökéletes boldogság, amely nem függ semmilyen külső körülménytől. A szatcitananda fogalma arra utal, hogy a végső valóság nem csupán absztrakt fogalom, hanem személyes is. A Brahman nemcsak létezik és tudatos, hanem boldog is. Ez a boldogság nem egy múló érzelem, hanem a Brahman lényegének szerves része.
*Prána: szanszkrit eredetű szó, a hinduizmusban, a jógában és az indiai filozófiában az életerőt, életenergiát jelenti. Ez az a finom energia, amely minden élőlényt áthat, és fenntartja az életet. A prána a létezés minden síkján ható erő, ami mozog vagy él, az a prána megnyilvánulása. A prána fogalma összetett, és a következő aspektusokat foglalja magában: Élet: A prána az élőlényeket megkülönböztető életerő. Ahol prána van, ott van élet, ahol nincs prána, ott halál van. Energia: finom energia, amely áthatja a testet és az elmét. Ez az energia táplálja a testi funkciókat, a gondolatokat, az érzelmeket és a tudatot. Lélegzet: a lélegzettel is összefügg. A légzés során prána áramlik a testbe, és táplálja az életenergiát. Tudat: a tudat finom hordozója. A prána áramlása befolyásolja a tudatállapotot, a koncentrációt, a meditációt és a spirituális fejlődést.

 

Indruch Beáta

 

Felhasznált irodalom:

Swami Sitaramananda: HEALING KARMA: Our karmic tendencies and how to work it out (2021)

Deepak Chopra: How to Improve Your Karma (2022)

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük